BIBLIOTEKI SZKOLNE RZĄDZĄ!

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych.
I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest ono w czwarty poniedziałek października.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku oficjalne hasło święta to: School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą.

Przedszkolaki ze Skibniewa również obchodziły to święto. Z tej okazji spotkały się w bibliotece, by złożyć życzenia pani Edycie – szkolnej bibliotekarce. Wręczyły laurki, zaśpiewały piosenkę, a pani Edyta w podziękowaniu przeczytała im fragment książki „ Z przygód krasnala Hałabały”. Nie zabrakło też krótkiego wykładu na temat zasad wypożyczania książek i tego, jak o nie dbać, by jak najdłużej służyły czytelnikom.

Małgorzata Jóźwiuk